Sprzęt

The Wand

To jedno z naszych ulubionych urządzeń – innowacyjny system do bezbolesnego podawania znieczuleń. Składa się on z małego komputera oraz specjalnej końcówki, kształtem przypominającej długopis. Dentysta przykłada ją do dziąsła i aplikuje lek, a komputer kontroluje proces przenikania płynu do tkanek. Podawanie znieczulenia przy użyciu systemu The Wand jest prawie bezbolesne, ponieważ można to zrobić niezwykle precyzyjnie, w ściśle określonym obszarze dziąsła. Zarówno lekarz jak i pacjent są chronieni przed zakażeniem dzięki używaniu jednorazowych końcówek do znieczuleń dostarczanych w sterylnych opakowaniach.

Calaject

Calaject to innowacyjne urządzenie znieczulające sterowane procesorem komputerowym.Posiada trzy programy pracy dostosowane do różnych metod znieczulania.Dzięki temu lekarz posiada bardzo precyzyjne narzędzie pracy, a znieczulenie osiąga doskonałą skuteczność.Proces znieczulania jest tak bardzo komfortowy, że pacjenci są całkowicie zrelaksowani w trakcie podawania środka znieczulającego. W klinice Sobota House of Dentistry znieczulenia do wszystkich zabiegów są zawsze bezpłatne.

Tomograf 3D

Papaya CT to komputerowy tomograf wiązki stożkowej z pantomografem najnowszej generacji. Wyposażony jest w matrycę obrazującą o wysokiej czułości i rozdzielczości. Parametry obrazowania, jakie oferuje to urządzenie stawiają je w światowej czołówce pod względem jakości uzyskanego obrazu. Posiada aż 19 programów ( dla dorosłych i dzieci) pasujących do każdej sytuacji diagnostycznej. Dzięki możliwości zmiany wielkości pola obrazowania pozwala maksymalnie zmniejszyć dawkę promieniowania przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości skanów. Pozwala oceniać stan pojedynczych zębów, kości szczęk a nawet zatok szczękowych i stawów skroniowych.Tomograf wraz z oprogramowaniem pozwala na dokładne pomiary grubości tkanki kostnej i szczegółowe zaprojektowanie  położenia przyszłych implantów zębowych lub zakresu terapii.Bardzo wysoka rozdzielczość HD przy małym polu obrazowania pozwala na precyzyjną i trafną ocenę stanu pojedynczego zęba przed leczeniem kanałowym z niespotykaną w większości urządzeń tego typu dokładnością.

Endometr

Służy do dokładnego, elektronicznego pomiaru długości kanału korzeniowego w trakcie leczenia endodontycznego. Dzięki temu możemy opracować i wypełnić kanał korzeniowy z pełną precyzją do samego końca.

Mikroskop

Pozwala on oglądać zęby w powiększeniu 4x-50x. Dzięki mikroskopowi oraz doskonałemu oświetleniu możliwe jest leczenie bardzo trudnych kanałów korzeniowych, np. bardzo wąskich, zarośniętych lub zakrzywionych. Istnieje również możliwość usunięcia z kanałów starych wkładów i wypełnień lub złamanych narzędzi. Dzięki mikroskopowi możliwe jest
bardzo precyzyjne wykonanie resekcji wierzchołków korzeni zębów, zarówno jednokorzeniowych, jak i wielokorzeniowych.

Radiowizjografia

Klinika wyposażona jest w najnowocześniejszy system radiowizjografii cyfrowej (RVG) firmy Trophy/Kodak. Zdjęcie rentgenowskie wykonujemy na fotelu dentystycznymi i od razu możemy je omówić z pacjentem przy ekranie monitora. Poprzez zastosowanie czujnika cyfrowego dawka promieniowania została ograniczona aż o 90% w stosunku do tradycyjnego zdjęcia na kliszy. Oprogramowanie umożliwia wykonanie dodatkowych pomiarów: długości kanału czy grubości kości. Na życzenie pacjenta zdjęcie może być wydane na płycie CD, wysłane mailem lub wydrukowane. RVG to system ekologiczny, gdyż eliminuje użycie odczynników chemicznych.

Materiały

ICON

Icon to rewolucyjny produkt do zwalczania nie tylko białych plamek na zebach, ale także wstępnej próchnicy bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba.  Płynna żywica przenika do próchnicy szkliwa i blokuje drogi dyfuzji. Dzięki niemu możliwe jest zwalczanie próchnicy bez borowania, nawet w przestrzeniach międzyzębowych! A wszystko podczas jednej wizyty

DMG

Współpracujemy w firmą DMG, która dostarcza nam najlepsze materiały dentystyczne dostępne na rynku stomatologicznym na całym świecie. Produkty te cechują się niesamowitymi właściwościami. To także dzięki nim oferujemy najwyższą jakość naszych usług.